מומופוקו נודלס בר, מנהטן (המלצות חו'ל)

מאת Gרר @, Wednesday, June 19, 2019, 16:26 (לפני 695 ימים) @ Gרר
נערך על ידי Gרר, Wednesday, June 19, 2019, 16:54

אחרי שתי הארוחות ה"כבדות" חיפשנו משהו קליל לצהרים על הדרך וסיקרנה את האישה המסעדה הזו מבית מומופוקו (יש להם גם את המילק שמגיש את הקראק פאי המפורסם וכמובן את מסעדת האם). המסעדה הזו נמצאת בקולומבוס סירקל, באותו מבנה שבה נמצאת גם PER SE שאיכזבה אותנו באחד הביקורים הקודמים.

לפתיחה לחמניה מאודה ממולאת בבשר עם רוטב שהטעם שלו הזכיר ציר בקר. הלחמניה מעולה. לחמניה מאודה בגודל כזה שיוצאת במרקם פיקס – סחטיין עליהם. הבשר היה קצת אנמי בשבילי והיות ולרוטב לא היה יותר מדי פאנץ’ להשלים לו את הטעמים אז מהמילוי פחות נהנתי.

האישה בחרה מנה של ראמן חזיר, וזו פעם ראשונה שלה. האמת שאם כבר פעם ראשונה ראמן אז באמת במומופוקו ולא בשלוחה של טאיזו בשוק צפון, ששם טעמתי את ראמן הבכורה שלי. בהשוואה בין שניהם – אין ספק שהמרק במומופוקו היה עשיר יותר, כזה שעושה חשק לקחת ממנו עוד ועוד. גם האיטריות שאצל מיאזאקו היו דבוקה בסיגנון של הכדורי צמר שבסיפורי הילדים זורקים לסלסלה עם הגורי חתולים – כאן היו הרבה יותר נגישות.

ועם זאת… גם אחרי הראמן הזה, צר לי, אבל אני לא מבין את הרעש מהמנה הזו. בהשאלה מהסיגנון של אייל שני, מבחינתי מה שמכניסים לתוך מרק אמור להפוך לחלק מהמהות של המרק עצמו. בראמן יש תמיד תחושה שהרכיבים נלחמים במרק במקום להתמסר אליו. אז גם בראמן כזה, טעים ככל שיהיה, חסר לי את האלמנט המנחם של מרק טוב. והבעיה לא במומופוקו אלא בקונספט שנקרא ראמן.

המנה שלי – מנת נודלס עם נתחי לובסטר בשרניים ורוטב אלוהי. כאן כל החלקים עבדו ביחד ולא נלחמו על האגו של כל אחד מהם כמו בראמן. זה היה קרמי. מפנק. מנת נודלס מהאגדות. הדבר היחיד שלא אהבתי זה את פלחי הלימון שהושלכו פנימה. מיץ לימון זה סבבה כי זה רק חמוץ. פלח לימון שלם נותן מרירות לא נעימה בגלל הקליפה. לא פעם אני נתקל בזה בסלטים שמישהו זורק אליהם פלחי לימון. זה מזעזע בעיניי. ואם אני נתקל בזה בטעות כשזה כבר בפה זה מוריד לי את כל ההנאה מהסלט. כאן לפחות לא היתה בעיה לראות את זה ולהזיז את זה הצידה. גם בלי הלימון המנה היתה מצויינת והיה פשוט כיף לאכול את זה.

להבדיל ממומופוקו האם – המחירים כאן שפויים לגמרי. לא הייתי מזמין מקומות במיוחד חודש מראש כמו ל Del Posto אבל אם אתם בסביבה ומתחשק לכם איזה נודלס (או ראמן…) זה המקום להוריד עליו את הקרייבינג.השירשור המלא:

 

powered by my little forum