צ'יינטאון, Golden Phoenix (המלצות חו'ל)

מאת Gרר @, Monday, April 25, 2022, 22:36 (לפני 816 ימים) @ Gרר
נערך על ידי Gרר, Tuesday, April 26, 2022, 07:54

שלא כמנהגנו, לצ'ינטאון באנו בלי איזה מקום ספציפי שרשמנו מראש. האישה זכרה איזו מסעדה שהיא אכלה בה בעבר, לא היה ברור אם היא עוד קיימת. הלכנו לפי העיניים ובעיקר חיפשנו מסעדה שסינים אוכלים בה. בשיטת האלמינציה הגענו לגולדן פיניקס, מסעדה שזוכה לציון ממש נמוך בטריפ אדוויזור ודווקא ב-yelp ובגוגל היא מקבלת ציון סביר.

הדבר הראשון שטעמנו שם היה קריספי Pork Belly, שהגיעה עם הרוטב שרואים בתמונה. לא יודע מה רוצים בטריפ אדוויזור אבל טרפנו את זה. אפשר ממש לראות את הקריספיות בתמונה. אגב כל התמונות בדיווח צילמו הקטנה והאישה. הפעם הזו השארתי להן את העבודה :-) 

הדבר השני שהגיע היו כיסונים. יש לא מעט מקומות שההתמחות שלהם זה דים סאם ואפילו מקום אחד שיש אליו תור עד הרחוב. למרות שהמסעדה הזו יותר גנרית הכיסונים היו ממש מוצלחים, עם מילוי שנמס בפה. ראיתי גם סינים "מקומיים" שהזמינו את הכיסונים האלה אז כנראה שהם עומדים בסטנדרט. 

גולת הכותרת של הארוחה היה מן הסתם הפקין דאק, שהוגש עם פנקקים דקים, רוטב עם טעם דגי מלוח מאד אבל בשילוב עם היתר הוא היה בסדר, וחוטים דקים של מלפפון ובצל. למרות שאני מאד אוהב "להרכיב" מנות בעצמי, וגם פה זה היה נחמד להתעסק עם הפנקקים האלה - תכלס לאכול את הבשר נטו עם קצת מהרוטב היה לא פחות טוב בעיניי. הבשר עצמו היה רך. בכל המנות עד כה ההכנה היתה שלמה. 

כדי לגוון - האישה הזמינה מנה של flat rice nuddles שתהיה כתוספת, וכדי לשבור קצת את האלמנט הבשרי היא הזמינה אותן עם ירקות. אהבתי את האטריות עצמן אבל המנה היתה הפחות מוצלחת בארוחה, עם טעם לא מרשים שנזקק לחיזוק מהרטבים של המנות האחרות. רשמנו לעצמנו שזה לא המקום להזמין נודלס... 

הארוחה, שעלתה בסביבות 40 פאונד, היתה ממש מוצלחת. לא יודע איך לדרג אותה כי אני לא אוכל סיני על בסיס יומי, אבל לא ברור למה אין מסעדות סיניות ברמה לפחות כזאת בארץ? למה כל סינית בארץ מגישה אוכל מבאס? וזה כולל את המסעדה באלנבי שאומרים עליה שהיא הכי "אותנטית" אבל מנת הברווז שאכלנו בה היתה מזעזעת. בגולדן פיניקס ממש רצינו לאכול פעם נוספת אבל לצערנו לא היתה הזדמנות, גם ככה זה לא שהבטן שלנו קיבלה יותר מדי דקות מנוחה.

בביקור נוסף - בהחלט נחזור.השירשור המלא:

 

powered by my little forum