לונדון (המלצות חו'ל)

מאת Gרר @, Monday, April 25, 2022, 22:16 (לפני 816 ימים)
נערך על ידי Gרר, Monday, April 25, 2022, 22:24

כרטיסים שניקנו באיזיג'ט באוקטובר 2019 סוף סוף יצאו לפועל בחול המועד. במקור הם יועדו בכלל לחופשת קיץ 2020 באלפים הצרפתים אבל הקורונה אילצה אותנו לשנות למשהו קצת יותר ריאליסטי - לונדון, מתוך כוונה לממש בפסח של שנה שעברה. דחיה נוספת לפסח של השנה וסוף סוף יצא לפועל. 

שני הדברים שהכי הפתיעו אותי - הם שני דברים שדווקא נעלמו מהעולם, לפחות בלונדון. 

הראשון - כסף מזומן. לא היה מקום אחד שהתעקש על מזומן. להיפך. עוד לפני שאומרים לך את התשלום המוכר כבר מקפיץ על היד את המכונה של האשראי. היחידים שעובדים שם עם כסף אלה הקבצנים ברחוב ולא ברור מאיפה לאנשים יש מטבעות לתת להם. בלא מעט מקומות מסרבים לקחת מזומן, ואם חשבתי שלפחות בשווקים אני אצליח להפטר ממנו - אז שם אפילו יותר קשוחים מהמוכרים בחנויות. מזומן באנגליה זה פאסה. 

השני - קורונה. באנגליה הקורונה לא קיימת. ומילא ברחוב או במקומות גדולים. אבל בחיאת אנשים. תחנת פיקאדילי. אין מדרגות, יש שלוש וחצי מעליות שמאכלסות כל פעם איזה מאתיים איש בצפיפות של 2019. לפחות במקום כזה מסכות... הצחקתם אותם. נכון שבארץ הולכים בעקבותיהם בקצב מהיר אבל באנגליה הקורונה חלפה כלא היתה. נותר רק לקוות שגם המוטציות ישתפו פעולה אחרת... ווי ווי ווי. 

מה עוד נספר לפני האוכל?

שמזג האוייר היה מצויין - לא לפתוח מטריה אפילו פעם אחת בארבעה ימים נחשב אצלי הצלחה. היומיים הראשונים היו אביביים לחלוטין. היומיים האחרונים קצת יותר קרירים אבל באמת שאין תלונות, במיוחד שאת אחד משני הימים הסגריררים בילינו בכלל במקום סגור - אולפני WB שבהם צולמו הסרטים של הארי פוטר. אני אמנם לא קראתי ולא צפיתי בסרטים אבל הקטנה דווקא כן, אז היא קיבלה את מנת הארי פוטר שלה בגדול. האמת - השקיעו שם מאד והסיור באמת מוצלח. אם היו לה גם קצת פחות קוצים בתחת אז היה שווה להתעכב על הסברים אינטרקטיביים שלדעתי היו מוסיפים לחוייה של הביקור. אגב יש לא מעט חברות שעושות הסעות לשם. היתרון - לא צריך להתעסק עם ההגעה שכרוכה בקצת לוגיסטיקה (רכבת + שאטל). החיסרון הוא שקובעים לך את שעת החזרה ובעצם מאלצים אותך להשאר יותר ממה שהיינו רוצים. 

עוד דרישה של הקטנה - מאדאם טוסו, לכאורה הכי נדוש שבעולם אבליש משהו בפרפקציוניזם של הכנת הבובות האלה שהופך את הביקור שם למהנה. הן באמת ריאליסטיות בטירוף. 

האטרקציה המפוקפקת שמראש תיארתי לעצמי שתהיה כזאת אבל זה גם ככה כרטיס משולב עם מאדאם טוסו היא הלונדון איי. אמנם הביג בן התקשט לקראתנו וסוף סוף הוריד את הפיגומים אחרי שנים של שיפוצים אבל באמת שזה לא כזה להיט.


חוץ מזה - חנויות. שווקים. צ'יינטאון. סוהו. וכמובן - השומרים של המלכה, שקיבלנו מהם טיפול "אישי" של צעקות לעוף מהכביש למדרכה (המלצה חד משמעית לראות את הטקס מהמקום שבו יוצא המשמר הישן וללוות אותם עד הארמון - על ההמשך אפשר לוותר). כמו כן למי שמגיע להתחלה למומלץ מומלץ מומלץ לעבור דרך ה-St James Park. הוא מדהים במיוחד בתקופה הזו של האביב.


הדירה שבה גרנו היתה שתי דקות מהקובנט גרדן וממש אהבתי את האיזור, גם מבחינת ההיצע שיש מסביב וגם בגלל שאני לא אוהב לחרוש עיר ברכבת תחתית. מעדיף ללכת כמה שיותר, וככה העיר "מתחברת" לי. מהמיקום הזה הגענו להמון מקומות ברגל (אוקספורד, הארמון, צ'יינה טאון, הסוהו, לונדון איי - כולם במרחק הליכה) - תענוג. ממש מתחת לדירה - סניף של Cafe Nero, רשת ענקית ולא רעה של בתי קפה. הפך להיות קפה ה"בית" אצלנו. 

המשך בתגובות.
השירשור המלא:

 

powered by my little forum