בר 51 (דיווחים מהארץ)

מאת Gרר @, Sunday, September 13, 2020, 11:18 (לפני 130 ימים)

בר 51 הפך לסוג של נאחס בשבילנו. פעם ראשונה האישה החליטה שהתפריט קטן מדי והחלפנו. פעם שניה שהאישה החליטה שהיא בכל זאת רוצה לא היה מקום. פעם שלישית בוטל בגלל שהאישה נכנסה לבידוד. היה צפוי שאם עשינו הזמנה להמשך השבוע הקרוב יתחילו לדבר על סגר... אז כדי לשבור את הנאחס החלטנו ללכת אתמול עם זוג חברים.

התפריט אכן לא גדול. ציפיתי שיהיו הרבה ספיישלים אבל היו רק שני ספיישלים שגם ככה לא היו רלוונטי. רוב המנות קטנות, סדר גודל של מנה ראשונה, אז עשינו ריצה לאורך התפריט וחלקנו את כל המנות.

סשימי טרחון (68) עם חתיכות קטנות של שזיף פאקוס ויוגורט - היה מצויין. מנה מרעננת בדיוק כמו שהיא נראית בתמונה.


קרודו מוסר ים עם קרם פרש (62) אותו כנ"ל. אין מה להתפייט יותר מדי על מנה שעושה את העבודה.

הבא בתור - ברוסקטה טרטר (28) אמנם חלק מהכיף שלי בטרטר זה שמגישים לי אותו עם כל הגעשעפט בצד ואפשר לשחק עם זה, ובברוסקטה המוכנה אין את אלמנט משחק ההרכבה הזה, אבל על הטעם אין לי תלונות. זו באמת ברוסקטה מאד מאד מוצלחת והצדיקה את השם שיצא לה. טרטר מושלם לעצלנים...

הבאה בתור - קלמרי עגבניות וחצילים (66) החוליה החלשה במנה היו הקלמארי, שהיו לא כל כך כיפיים. כל היתר היה נחמד בתור רוטב שמנגבים עם לחם (שאכן קיבלנו) אבל חציל עם רוטב טעים שם את המנה הזו ברף יותר נמוך מכל יתר המנות.

המנה האחרונה לפני הקינוחים (58) אניולוטי תפו"א ומסקרפונה עם חמאת מרווה - וואי וואי וואי. איזה תענוג של מנה. בצק מושלם רך מהחלומות עם מילוי טעים. המנה המנחמת המושלמת ליום שלפני הסגר :-)

קינוחים בחרנו שנים

טארט תאנים וקרם פיסטוק (36) הקינוח הפחות מוצלח לטעמי. אני לא הרגשתי לא תאנים ולא פיסטוק והאמת שהיה חסר לי טעם באופן כללי - לא אוהב קינוחים סופר מתוקים אבל זה היה פחות מדי מתוק, כמעט חסר טעם. מניח שהכוונה היתה שתאנים ופיסטוק יש להם מספיק טעם משל עצמם שלא צריך להוסיף אבל זה לא עבד.

קינוח שני - פנה קוטה זעתר, סירופ ודבש (32). אחת הפנקוטות הטובות שיצא לי לאכול וה"פיצוחים" בצד מאד הוסיפו לשבירת המונוטוניות. קינוח שאשמח לחזור אליו שוב.חבל רק שהתמונה יצאה מטושטש.

המנות יצאו שתים שתים, בקצב מהיר יחסית. שתים שלוש דקות מסיום כל זוג הגיע הזוג הבא. יכול להיות שעם האישה לבד היינו מבקשים להאט את הקצב אבל בפורום הזה הקצב היה בסדר גמור כי בכל זאת ארבעה אנשים שחולקים מנות קטנות זה כל סבב יוצא כמות די קטנה של אוכל, אז פשוט עשינו הפסקה גדולה יותר לפני הקינוחים. מכל בחינה אחרת השירות היה ללא דופי.

לסיכום. טעים בבר 51. רוב המנות אפילו טעים מאד. שתים (קלמארי והקינוח הראשון) קצת פחות, אבל עדין סך הכל כללי מוצלח ביותר. החשש מהתפריט הקטן יותר הוא אכן חשש. למשל בביקור נוסף לא בטוח שהייתי מוצא יותר מדי מנות שלא טעמתי והיה מרגיש לי שידור חוזר. לא עקבתי יותר מדי אחרי השינויים בתפריט שלהם לאורך זמן אבל בתפריט מסוג כזה הייתי שמח לקבל יותר ספיישלים או לפחות תפריט שמשתנה לעתים יותר תכופות. מעבר לזה - מומלץ בחום.


powered by my little forum