מעשה בגבינת הפרמזן של אמורה מיו (כללי)

מאת oreldi @, Saturday, June 08, 2019, 08:29 (לפני 1756 ימים)

רוצה לשמוע את דעתכם על מקרה שקרה אתמול. בכוונה אינני מביע דעה.

אתמול בצהריים ניצלתי קצת זמן פנוי והלכתי לאמורה מיו, אני האישה והג'יהדיסט בן ה3. מסעדה שאני מאוד אוהב וכבר הייתי בה לא מעט.

הזמנו סלט בשביל הילד ופסטה בשבילנו. 

הג'יהדיסט , חובב מסעדות ידוע, כשהמתין לסלט ביקש גבינה צהובה. כוונתו לגבינת פרמזן. ביקשתי פרמזן. הביאו לי. הפרמזן כאן מגיע בצורת קוביות קטנות ואמורים לסובב את הקופסה כדי לגרד את הגבינה. היו בקופסה כ 20 קוביות קטנות בערך. הוא אוהב לאכול את הקוביות שלמות. ביקש שנוציא לו את תכולת הקופסה ונחלק שווה בשווה ל3 צלחות (הוא באמת היה אוכל את הכל, הוא  מאוד אוהב). 6-7 קוביות גבינה בכל צלחת. הוצאתי ושמתי והוא התחיל לאכול מאחת הצלחות.

לא עברה דקה וניגש אלי שלומי סלומון הבעלים, ואמר בטון כועס  "זה לא לעניין  שאתם משתמשים בהכל. מפזרים קצת. זו גבינה שעולה 200 שקל  לקילו". הוא לקח שתיים מהצלחות ואמר "הנה אשאיר לכם קצת" כשכוונתו לצלחת השלישית. הג'יהדיסט קיבל זאת בשלווה . אני מרוב הלם לא הגבתי. 

מה דעתכם על המקרה? 

לדעתי התנהלות לא חכמה של שלומי

מאת החתולית @, Saturday, June 08, 2019, 11:37 (לפני 1756 ימים) @ oreldi

גם הם משתמשים בגבינה איטלקית, אפשר לתת ללקוחות להנות ממנה בלי להגביל אותם.

דרך אגב, לדעתי, זו שאלה שכדאי להעלות גם בקבוצה בפייסבוק. 

לדעתי התנהלות לא חכמה של שלומי

מאת oreldi @, Saturday, June 08, 2019, 21:52 (לפני 1756 ימים) @ החתולית

תודה אודליה. אשמח לעוד תגובות. 

אעלה את זה גם בפייסבוק

לצערי, לא מסכימה עימכם.

מאת סבתא רות-רות, Saturday, June 08, 2019, 23:56 (לפני 1756 ימים) @ oreldi

מנה פסטה מגיעה בדרך כלל עם קצת גבינת פרמזן מגוררת. לעיתים המלצר מגרד בעצמו מעל למנה או מוגשת צלוחית קטנה עם גבינה כבר מגוררת.

פה נותנים ללקוח לעשות זאת ואחר כך ה'כלי', המלא בקוביות גבינה, אמור לעבור לשולחן אחר. ממש לא אמורים לרוקן אותו ולאכול את כל תכולתו! זו לא מנה שהזמנתם אלא תוספת למנה.

לדוגמה, באירופה מקובל לעיתים להגיש סלסלת פירות בתום הארוחה. הכוונה שכל אחד יתכבד בפרי או שניים והסלסלה תעבור הלאה. וותיקי הפורום בטח זוכרים את סיפור מרב על מוס שוקולד בקערה גדולה שהוגש להם בפריז בתום ארוחה טובה. לתומם חשבו שכל הקערה מיועדת להם אך הכוונה הייתה שכל אחד ייקח מנה לצלחתו ואז הקערה עוברת הלאה.

אינני יודעת איך שלומי העיר לכם, אבל ההערה הייתה במקומה.

לצערי, לא מסכימה עימכם.

מאת oreldi @, Sunday, June 09, 2019, 19:27 (לפני 1755 ימים) @ סבתא רות-רות

תודה רות.  דעתי שונה. לא ראוי בעיניי להגביל את השימוש בגבינה. נכון שהשימוש היה מעבר למקובל, אבל אם זה כבר בשולחן מותר היה לי להשתמש בגבינה, למטרת אכילה כמובן.

זה שונה למשל ממצב של לשפוך תכולת בקבוק שמ"ז סתם ככה- ברור שבמקרה כזה מדובר בגרימת נזק ושימוש שלא לצורך. מקרה כזה לא היה קורה בשום אופן. 

בכל אופן, גם אם חשב שזה לא ראוי-יכול היה או להתאפק או לפנות בדרך יותר יפה. יש דרך ויש דרך, והדרך של להשפיל ולהתנהג בתוקפנות כלפי לקוח לא מקובלת בכלל. 

דעתי לגבי הגבינה והתגובה

מאת inבאלי @, Monday, June 10, 2019, 14:14 (לפני 1754 ימים) @ oreldi

אני חושבת כמו סבתא רות - ברור לי שמדובר בגבינה שמוגשת כדי לפזרה מעל מנה ולא לאכול בנפרד ואני גם מודעת לעלות שלה.  יש מסעדות שהמלצר מגרד ממנה מעל המנות, בדיוק בשל עלותה. בעיני יש בין המסעדה ללקוחותיה "הסכם לא כתוב" למה נועדה הגבינה.

אני מניחה שהתגובה של שלומי היתה בשליפה מהירה אחרי שראה את מה ראה. לדעתי, נותני שירות צריכים לזכור לפעמים שגם כשהלקוח עושה משהו שלא מוצא חן בעיניהם כדאי לעדן את התגובה ולהעיר באופן מתון. רוב הלקוחות יקבלו הערה עם חיוך ו/או הסבר ברוח טובה.

מעניין אותי אם תחזור לאכול שם....

דעתי לגבי הגבינה והתגובה

מאת oreldi @, Monday, June 10, 2019, 19:42 (לפני 1754 ימים) @ inבאלי

אני מקבל זאת. באותו זמן לא חשבתי שזה משהו בלתי סביר, אבל לאור התגובות נראה שמדובר בדבר שאינו מקובל. לא אעשה זאת שוב. יחד עם זאת, תגובת הבעלים כלפי היתה גסה ומשפילה. אין סיכוי שאני אוכל שם שוב

תראה, זה לא משהו שראיתי מישהו עושה קודם

מאת החתולית @, Tuesday, June 11, 2019, 06:34 (לפני 1753 ימים) @ oreldi

וכנראה שהייתם צריכים לבקש רשות או לחשוב שניה לפני שפתחתם את המטחנה. אבל (וזה אבל גדול), תגובה כועסת שגורמת ללקוח להרגיש לא נעים, היא לא תגובה חכמה ונכונה לטעמי.

אני לא חושבת שאפשר להשוות בין הוצאת הגבינה מהמטחנה, לבין פיזור שקיות סוכר, או זריקת אוכל על הרצפה. 

אותי יותר מטרידה העובדה שהגבינה נלקחה ואולי הוכנסה למטחנה אחרת, אחרי שנגעתם בה. אם היא נזרקה לפח, את כל התרגיל כולו מיותר לגמרי.

תראה, זה לא משהו שראיתי מישהו עושה קודם

מאת oreldi @, Tuesday, June 11, 2019, 06:47 (לפני 1753 ימים) @ החתולית

את צודקת לחלוטין. 

אם הוא לקח את הצלחות, סביר להניח שנעשה בהם שימוש חוזר. אחרת בשביל מה לקח?

למה לקח? בשביל העיקרון שזה לא חלק מההזמנה.

מאת סבתא רות-רות, Tuesday, June 11, 2019, 16:49 (לפני 1753 ימים) @ oreldi

האמת שלי לא ברור למה רוקנתם את כל המטחנה וחילקתם אותה לשלוש צלחות. הילד רצה קובייה, יכות להוציא לו קובייה, שתיים, לשים לו בצלחת וזהו. 

חושבת שזה לא משנה למהות השאלה

מאת החתולית @, Tuesday, June 11, 2019, 18:20 (לפני 1753 ימים) @ סבתא רות-רות

בכל מקרה, כלקוחה, אני מעדיפה שמישהו ייקח את כל הקוביות, ולא יוציא רק שתיים ואולי ייגע תוך כדי בקוביות האחרות. גם המחשבה של כך שהגבינה הועברה לשימוש, לא ממש באה לי טוב.

עניתי לשאלה של אוראל, למה לקח...

מאת סבתא רות-רות, Tuesday, June 11, 2019, 23:32 (לפני 1753 ימים) @ החתולית

וחוץ מזה, אוראל אמר שלא נכנסו אצבעות למטחנה ושהוא שפך ממנה החוצה.