יאפה כנאפה (דיווחים מהארץ)

מאת Gרר @, Saturday, January 25, 2020, 20:07 (לפני 725 ימים) @ Gרר
נערך על ידי Gרר, Saturday, January 25, 2020, 20:15

עשר דקות בתור! אמרו אלה שיצאו משם. אל תדאגו, זה הולך ממש מהר, אמרו אלה שלפנינו בתור. אז את התמונה הבאה אני אביא כשירות לציבור: כשהתור נראה ככה - תדעו שזה 30 דקות, ושלא יעבדו עליכם. עלק עשר דקות. ידעתי מראש שזה לא עשר דקות, אבל כדי לא להתקטלג כמשבית שמחות מדופלם חיכיתי בסבלנות.

מדהים לראות איך מקום שהתחיל כחצי פופ-אפ הפך לאחד התורים הנחשקים בתל אביב. ליד הכניסה - סדרן שעומד עם חבל כמו בכניסה לשגרירות ארצות הברית. לפחות כאן אפשר להכניס את התיקים והטלפונים. בשגרירות יש פיצוציה ממול שעושה על זה יותר כסף מאשר על הסיגריות. כשנכנסים סוף סוף בפנים - זה מה שרואים.

שתי השורות הקרובות הן הכנאפה במצב הסופי. היתר זה לפני ש"הופכים" אותם, עם הגבינה המפוררת. על זה הם שמים גלידה ושברי פיסטוק וככה, בסופו של דבר, נראית המנה:

נתחיל מהסוף: הגלידה, בקופסאות שלא זיהינו את המקור שלהן. מעניין מאיפה הם משיגים את זה. מאד פחדתי מהגלידה. אני לא אוהב ששמים לי גלידה על מאפה רותח והיא מתחילה לנזול עליו ולהשתלט על הכל, אז אכלתי אותה די מהר. סך הכל גלידה מוצלחת. מסטיקית אבל שמנתית מאד. בהחלט היה שווה לקחת אותה. זה גם מעביר קצת את הזמן עד שהכנאפה הרותחת מתקררת קצת. אבל אני עדין חושב שצריך לאכול אותה יחסית מהר, לפני שהיא מציפה את הכנאפה.

צורת ההכנה הזכירה מאד את הכנאפה שאכלנו בשוק בנצרת לאחרונה. בשני המקרים מקבלים את המנה היישר מהאש, שלא כמו בכנאפיות המסחריות ששם עושים תבנית של מטר על מטר וכל דקה שהשאוורמה עומדת עליה היא מאבדת את עצמה. אחד המקומות היחידים שלא סובלים מכך הם קשאש בעכו, אבל זה כנראה בגלל ששם, בגלל הביקוש, תבנית לא מצליחה להחזיק יותר מרבע שעה אחרי שהיא יוצאת מהתנור. כאן, כמו גם בנצרת, זה באמת טרי וחם, וזה מוסיף המון נקודות זכות לכנאפה.

עוד נקודת זכות שרשמתי כאן, וגם בנצרת, זה שלא הציפו את הכנאפה בתועפות של מי סוכר. ביג לייק מבחינתי.

לסיכום - כנאפה טעימה. לא הטובה ביותר שטעמתי, בטח לא במרקם שהיה על הגבול (אבל בצד הנכון של הגבול) מבחינת הצמיגיות, אבל בהחלט טעימה. בתרגום למונחי מישליין - לא הייתי עולה לרגל ליפו במיוחד בשבילה, ממש ממש לא. אני גם לא חושב שהיא שווה למעלה מחצי שעה של תור. אבל אם אתם ביפו והתור לא בשמיים - היא לא מאכזבת.השירשור המלא:

 

powered by my little forum