שאלות והבהרות לגבי הפורום (2) (כללי)

מאת Gרר @, Saturday, June 01, 2019, 20:49 (לפני 1762 ימים)

- אין טקסט -

לגבי הקריאה של תוכן ההודעה בלי להכנס לשירשור

מאת Gרר @, Saturday, June 01, 2019, 20:50 (לפני 1762 ימים) @ Gרר

- אין טקסט -

יופי. נגמרה ההרצה? עכשיו מה שחסר אלו המשתתפים...

מאת סבתא רות-רות, Thursday, May 23, 2019, 20:42 (לפני 1771 ימים) @ Gרר

- אין טקסט -

אנחנו עובדים גם על זה

מאת החתולית @, Friday, May 31, 2019, 07:51 (לפני 1763 ימים) @ סבתא רות-רות

לא פשוט כל כך להניע אנשים מהפייסבוק לפורום. 

את יכולה לעזור בכך שתעלי דיווחים, ותזמיני אנשים שאת מכירה, להצטרף לפורום ולכתוב בו.

מראש נאמר שפתיחת הקבוצה בפייסבוק היא זמנית

מאת סבתא רות-רות, Saturday, June 01, 2019, 11:59 (לפני 1762 ימים) @ החתולית

עד שתיגמר הרצת הפורום שג'רר כה עמל עליו. אולי אפשר פשוט לסגור את הקבוצה ולהודיע שמעתה מעבירים את הפעילות לפורום.

זה לא יעבוד

מאת החתולית @, Saturday, June 01, 2019, 20:12 (לפני 1762 ימים) @ סבתא רות-רות

כבר עלו שם שאלות על למה בעצם צריך פורום, ולמה לא לפעול רק בפייסבוק. אנחנו צריכים למצוא דרך לשלב את השניים.

להעלות כאן דיווחים, ושם שירשור שבועי, "מה אכלתם בסופ"ש?" וכאלה.

אבל לשם כך, אנשים צריכים להירשם לפורום. אנחנו מעלים שם קישורים, ואני מדגישה שאני מגיבה כאן, אבל זה לוקח זמן.

חבל. על זה נאמר סוף מעשה מחשבה תחילה...

מאת סבתא רות-רות, Saturday, June 01, 2019, 20:20 (לפני 1762 ימים) @ החתולית

- אין טקסט -

על זה נאמר שהמציאות היא דבר דינמי

מאת Gרר @, Saturday, June 01, 2019, 21:06 (לפני 1762 ימים) @ סבתא רות-רות
נערך על ידי Gרר, Saturday, June 01, 2019, 21:13

במיוחד המציאות הטכנולוגית. פעם היה לנו פורום לכל דבר ועניין. לאחר מכן היתה קבוצת פייסבוק לכל דבר ועניין. עכשיו יש את שניהם, וצריך לנצל את היתרונות של שני העולמות, כל אחד לדברים שהוא מתאים להם. ככה זה. עד שהמציאו תנורי חשמל היו מבשלים רק על אש. היום יש גם חשמל וגם אש. זה לא אומר שהחשמל מבטל את האש. יש דברים שמבשלים אותם על האש ויש דברים שמכניסים לתנור.

כל עוד היה רק פורום הכל הרגיש לי נכון לפורום. ברגע שהתחלתי להשתמש גם בפורום וגם בפייסבוק שמתי לב שיש סוגי הודעות שיותר מתאימים לפייסבוק ויש סוגי הודעות שיותר מתאימים לפורום. למשל אנשים שנכנסים ושואלים תמליצו לי על מסעדה דחוף להערב מסתדר לי יותר עם פייסבוק. פייסבוק דוחף את זה בהודעה מתפרצת לכל החברים של הקבוצה. זה נגיש יותר. זה נוח יותר. עד שאתה נכנס לפורום בזמנך החופשי ורואה את ההודעה הזו בדרך כלל זה מאוחר מיד. ואחרי שהבנאדם כבר בחר מסעדה ואכל שם אין הרבה ערך להודעה הזו שסתם נשארת בפורום. זה לא שכשהייתי צריך המלצה למסעדה הייתי מתחיל לחפש אם מישהו כבר שאל שאלה דומה. הייתי פשוט שואל מחדש ומקבל תשובות מחדש. לעניינים האלה פייסבוק עובד יותר טוב מפורום ואין שום טעם לבטל את הקבוצה ולהכריח אנשים להשתמש בפורום למטרה שהיא לא נוחה בשבילו גם אם עשינו את זה ב-40 שנות תפוז וב-50 שנות מטעמים. העולם משתנה וצריך להתאים את עצמך למציאות המשתנה ולא ללכת עם הראש בקיר. 

דיווחים על מסעדות, לעומת זאת, מקומם בפורום ולא בפייסבוק. פייסבוק דוחק אותם מהר מדי למטה. בהרבה מקרים אתה רוצה לקרוא את זה אחרי כמה שעות ועד שעתה חוזר לזה פייסבוק כבר העלים את ההודעה ולא קל למצוא אותה. בשביל דיווחים מתאים יותר הפורום מאשר הפייסבוק. גם המנוע חיפוש לא בנוי לסריקת הודעות בפייסבוק ולכן מי שרוצה חיי נצח במנוע החיפוש צריך להעלות דיווחים לפורום.

זה אולי לא מה שחשבתי כשהתחלתי לעבוד על הפורום אבל אחרי חודשיים שלושה ארבעה שהתנסתי בשתי הטכנולוגיות - זה מה שמרגיש לי נכון ואני לא אעודד אנשים להעלות לכאן סוגים של הודעות שאני בעצמי לא מאמין ששייכות לכאן.

אני כן מנסה לעודד אנשים להעלות לכאן דיווחים אבל מן הסתם אני לא יכול להכריח אנשים להעלות דיווחים לפורום. אני מקווה שאנשים ירגישו לבד (ועם קצת עידוד מצידנו) שזה המקום הנכון לכתוב בו דיווחים או הודעות שיש להן ערך לטווח ארוך ולא ל"שגר ושכח" של הפייסבוק, ויעלו הודעות כאלה לכאן. גם את מוזמנת להעלות בעצמך דיווחים. ככל שיהיו יותר דיווחים אנשים יצטרפו גם הם.

כל מילה !!!

מאת החתולית @, Friday, June 07, 2019, 10:07 (לפני 1756 ימים) @ Gרר

- אין טקסט -

זה כבר לא עובד לי. רק אצלי?

מאת סבתא רות-רות, Monday, May 27, 2019, 23:43 (לפני 1767 ימים) @ Gרר

- אין טקסט -

ואני מול לפטופ, לא מסך קטן...

מאת סבתא רות-רות, Tuesday, May 28, 2019, 16:15 (לפני 1766 ימים) @ סבתא רות-רות

- אין טקסט -

לא ידוע לי על בעיה. אצלי זה עובד.

מאת Gרר @, Thursday, May 30, 2019, 09:16 (לפני 1764 ימים) @ סבתא רות-רות

- אין טקסט -

לכן אני מתריעה...זה התחיל אחרי שהודעת על הסידור

מאת סבתא רות-רות, Thursday, May 30, 2019, 16:29 (לפני 1764 ימים) @ Gרר

במסכים הקטנים. קודם זה עבד נהדר.

אז בדקתי וזה לא עובד בדפדפני מייקרוסופט

מאת Gרר @, Saturday, June 01, 2019, 21:08 (לפני 1762 ימים) @ סבתא רות-רות

כלומר אינטרנט אקספלורר או EDGE.

תנסי להכנס לדפדפן של כרום או פיירפוקס וזה יעבוד לך.

מקווה להצליח לתקן את זה בדפדפן הכושל של מייקרוסופט... אבל לא מבטיח. לא סתם התמיכה בדפדפן הזה הולכת ויורדת. הם פשוט לא עומדים בקצב של הזמן.

אני עובדת רק על כרום.

מאת סבתא רות-רות, Sunday, June 02, 2019, 12:04 (לפני 1761 ימים) @ Gרר

- אין טקסט -